W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 NPRCz 2.0 powstał NIEKALENDARZ z wyzwaniami czytelniczymi na każdy miesiąc. Nasza biblioteka włącza się w tę ogólnopolską akcję!

Wraz z początkiem każdego miesiąca będą czekały na Was czytelnicze wyzwania, do podjęcia których serdecznie zapraszamy.
Mamy nadzieję, że zainspirują zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do sięgnięcia po książkę i odwiedzenie biblioteki.
Na luty mamy pierwsze zadania:
1. Wypożycz książkę z myślą o ukochanej osobie - ciekawe, czy trafisz w jej gust czytelniczy?
2. Odszukaj w bibliotece najsłynniejsze książki o miłości i przeczytaj po fragmencie. Może wybierzesz coś dla siebie?
3. Przeczytaj tomik wierszy i przepisz kilka wersów, które do Ciebie trafiły

Publikujcie na Facebooku, które wyzwanie podejmujecie i oznaczajcie nas na zdjęciach.
Zapraszamy do zabawy!

romantyczny luty