W grudniowym numerze miesięcznika "Biblioteka Publiczna" opublikowany został artykuł autorstwa Agnieszki Goliasz pt. "Biblioteczna lista przebojów", w którym pojawiła się informacja o cyklu spotkań profilaktycznych "Bądź bezpieczny", który realizowaliśmy we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Hajnówce Policja Hajnówka.

Dziękujemy redakcji Biblioteki Publicznej za docenienie naszej akcji i współpracy z hajnowską Policją.

Poniżej skany artykułu do wglądu oraz treść fragmentu o akcji "Bądź bezpieczny!':

"Bądź bezpieczny - cykl spotkań profilaktycznych".
Miejska Biblioteka Publiczna im dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce
Warte uwagi działanie, czyli cykl spotkań profilaktycznych "bądź bezpieczny". pierwsze spotkanie przeprowadzone we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Hajnówce oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Hajnówce dotyczyło bezpieczeństwa podczas wypraw do lasu i grzybobrania. Uczestnicy poznali zasady bezpieczeństwa w sytuacji zgubienia się w lesie, a także sposoby odróżniania grzybów jadalnych od trujących. Ponadto poszerzyli wiedzę w zakresie ochrony przed kleszczami. Kolejne spotkania, w których uczestniczył przedstawiciel komendy powiatowej, dotyczyło oszustw i wyłudzeń. Zaprezentowano również filmy profilaktyczne nagrane przez hajnowską młodzież w konkursie "Seniorze - nie daj się oszukać!". Zaplanowano także spotkania z przedstawicielem banku, przedstawicielem Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku oraz z przedstawicielem Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Szczegóły dostępne są na profilu biblioteki.
Profil MBP w Hajnówce na Facebooku (wpisy z 19 i 26 września oraz 4 października 2023 r.)